Koszyk

Dr. Peter Charles Molan - miód manuka w badaniach

Jeśli można nazwiskiem jednej osoby określić miód manuka na pewno byłby to Dr. Molan. Był to człowiek, który swoje życie naukowe poświęcił badaniom nad tym słodkim darem natury. To dzięki niemu wiemy dlaczego miód manuka jest taki wyjątkowy. To od niego się wszystko zaczęło. Człowiek, który przeniósł ludową medycynę naturalną maorysów na grunt laboratoryjny. Scalił przeszłość z przyszłością otwierając jej szerokie bramy badając informacje, pogłoski i fakty aby skompletować je w spójną całość.

Dr Peter Molan założył Zakład Badania Miodu na Uniwersytecie w Waikato. Organizacja została założona w 1995 r. Dzięki funduszom z New Zealand Honey Industry Trust, w uznaniu wiedzy m.in. o właściwościach terapeutycznych miodu manuka, które rozwinęły się tam po odkryciu w 1981 r. Przez dr Molana i Kerry Simpson, że miód manuka ma nietypowy typ aktywności przeciwbakteryjnej.
Ogromna ilość prac badawczych wykonanych od tego czasu przez dr Molana ze współpracownikami jest opisana na niezależnej, akademickiej stronie internetowej. Badania dotyczyły głównie właściwości przeciwbakteryjnych miodu i jego zastosowania jako opatrunku do gojenia ran.

Czytaj dalej...

Miód manuka. Fakty i mity.

Miód manuka to produkt który budzi wiele emocji. W internecie pojawia się mnóstwo nierzetelnych informacji, które są powielane przez kolejne blogi oraz w postach na tematycznych forach internetowych. Sprawdź co powinieneś wiedzieć zanim kupisz miód manuka. Jako konsument, sugeruj się rzetelną wiedzą , a nie marketingowym bełkotem

Czytaj dalej...

Promocja wrzesień 2018

Wielka promocja na Wielkie zakupy do końca września

Dokonaj zakupu w naszym serwisie za minimum 1000zł brutto i otrzymaj zupełnie za darmo, wybrany przez nas Miód Manuka MGS/MGO o wartości powyżej 200zł.

Miód zostanie dodany przez nas jako Gratis do Państwa zamówienia.

Dodatkowo otrzymacie Państwo błyskawiczną, darmową przesyłkę.

Warunki i czas trwania promocji.

  1. Organizatorem Promocji jest Manuka Medical,ul. Gałczyńskiego 31, 44-335 Jastrzębie Zdrój.
  2. Promocja jest ograniczona czasowo i trwa od 7.09.2018 do 30.09.2018
  3. Nie ma możliwości wyboru produktu darmowego. Produkt wybierany jest losowo.
  4. Promocja łączy się z innymi ofertami dostępnymi w serwisie www.manukamedical.pl
  5. Promocja obowiązuje nowych oraz dotychczasowych klientów sklepu.
  6. Promocja obowiązuje w przypadku korzystania z bonów podarunkowych, kart rabatowych oraz kodów rabatowych jednak kwota po uwzględnieniu rabatu musi przekroczyć 1000zł brutto
  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia promocji z powodu wyczerpania zapasów oraz bez podania przyczyny.
Czytaj dalej...

Najnowsze badania w Nowej Zelandii i naukowy program MPI

Najnowsze badania przeprowadzone przez Analytica Laboratories w Nowej Zelandii na składniki chemiczne nektaru z kwiatów Manuka i uzyskany miód zidentyfikowały ponad 15 000 różnych związków i pierwiastków śladowych w miodzie manuka. Niektóre z tych związków są albo unikalne dla miodu manuka, albo nie występują w żadnym stopniu w innych miodach.

Czytaj dalej...

Logowanie or Załóż konto