Optima Kolagen Morski 5000 mg z kwasem hialuronowym 500ml

0 Ocena
119,00 zł
W magazynie
SKU: Op22

Wielopaki - kupuj więcej, płać mniej!

Ilość Cena
1 - 1 119,00 zł
2 - 2 115,00 zł
3 - 1000 109,00 zł
Płynny, naturalny suplement diety gotowy do spożycia
 Wróć do: Suplementy diety

Optima Naturals Marine Collagen to gotowy do spożycia suplement diety na bazie hydrolizowanego kolagenu morskiego(rybiego), kwasu hialuronowego, witaminy B6, C, E.

Kolagen, jako główne białko tkanki łącznej, to podstawowy budulec skóry, ale także ważnych narządów, takich jak mięśnie, ścięgna, więzadła, stawy, oczy, włosy, paznokcie i naczyń krwionośnych. Jest niezbędny do naprawy, wzrostu czy gojenia prawie wszystkich tkanek ciała.

W sytuacjach ekstremalnych, takich jak zła dieta, niezrównoważona dieta, nadmierne spożycie alkoholu i tytoniu, stres oksydacyjny, stosowanie leków takich jak antybiotyki, pigułki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, konieczne jest uzupełnienie kolagenu, który jest niewystarczający do odbudowy uszkodzonych komórek.

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem skóry. Dzięki swoim właściwościom nadaje skórze klasyczne cechy elastyczności i miękkości. Jednak jego stężenie w tkance łącznej skóry zmniejsza się wraz z wiekiem. Podczas gdy ten stały i znaczny spadek jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry, z drugiej strony przyjmowanie kwasu hialuronowego umożliwia reaktywację dojrzałej skóry poprzez stymulowanie funkcjonalności komórkowej i nadawanie skórze jędrności.

Witamina B6 uzupełnia formułę, która ma zasadnicze znaczenie dla zdrowego układu odpornościowego, niezbędnego dla metabolizmu tłuszczów i białek, i pomaga zapobiegać osteoporozie; Witamina C i E odgrywają ważną rolę w walce z wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym.

Składniki na porcję (25 ml)
Hydrolizat kolagenu 5.000 mg
Kwas hialuronowy 1,5 mg
Witamina C 96 mg
Witamina E 18,2 mg
Witamina B6 1,68 mg
Czarny pieprz 1 mg

Produkt zawiera 20 sugerowanych porcji.

Jak stosować kolagen rybi Optima Naturals


Jedna miarka dziennie (25 ml), najlepiej między posiłkami, ponieważ jest lepiej wchłaniana.

Ostrzeżenie! Nie podawać dzieciom poniżej 3 lat.

Ostrzeżenie! Suplementy nie są substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety.

Ostrzeżenie! Po otwarciu przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu miesiąca.

Skład:
Woda, hydrolizowany kolagen (ekstrahowany z ryb), aromat pomarańczowy, witamina C (kwas askorbinowy), guma ksantanowa, witamina E (octan alfa-tokoferolu), sorbinian potasu, benzoesan sodu,  polisorbat 80, sukraloza, kwas cytrynowy, hialuronian sodu, pieprz czarny (piper nigrum L.), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).

Nie zawiera glutenu.

Należy spożyć przed końcem: 09.2026

Producent:

Optima Naturals S.r.l.

Via Sempione, 124

21029 Vergiate(VA)

Szkielet człowieka, zwany też kośćcem bądź bardziej profesjonalnie – układem kostnym, to ogóle określenie wszystkich kości tworzących ludzkie ciało. Ciało dorosłego człowieka składa się z 206 kości, ale liczba ta nie jest stała od narodzin – szkielet noworodka składa się z ok. 270 kości, natomiast u 14-latków liczba ta wynosi nawet 356. Wyjaśnieniem tej różnicy jest łączenie się niektórych kości w miarę rozwoju organizmu. Szkielet człowieka składa się przede wszystkim z tkanki kostnej, a w drugiej kolejności – z tkanki chrzęstnej.

 

Standardowo szkielet dzieli się na dwie części – szkielet osiowy, w skład którego wchodzą czaszka, kręgosłup, żebra i mostek (łącznie 80 kości), szkielet kończyn górnych i dolnych oraz ich obręczy (łącznie 126 kości). Kości natomiast dzieli się na pięć kategorii – kości długie, kości płaskie, kości pneumatyczne, kości krótkie oraz kości różnokształtne. Szkielet dorosłej kobiety waży ok. 10 kg, a dorosłego mężczyzny – ok. 12 kg. Czaszka, choć sprawia pozory całości, jest w rzeczywistości złożona z dwóch elementów – mózgoczaszki i twarzoczaszki. Mózgoczaszka chroni mózg i składa się na nią osiem kości: kość czołowa, kość potyliczna, kość klinowa, kość sitowa, dwie kości ciemieniowe i dwie kości skroniowe. Twarzoczaszka chroni narządy zmysłów oraz narządy dróg oddechowych i pokarmowych; w jej skład wchodzą kość nosowa, kości łzowe, kości jarzmowe, szczęka i żuchwa.Kręgosłup tworzą 33 lub 34 kręgi podzielone na 5 odcinków: odcinek guziczny (zwany też ogonowym) o 4 bądź 5 kręgach, odcinek krzyżowy o 5 kręgach, odcinek lędźwiowy o 5 kręgach, odcinek piersiowy o 12 kręgach oraz odcinek szyjny o 7 kręgach. Wyróżnia się sześć podstawowych funkcji ludzkiego szkieletu. Są to ochrona, ruch, podtrzymywanie, produkcja komórek krwi, przechowywanie minerałów i regulacja endokrynologiczna. Kości chronią wewnętrzne organy przed uszkodzeniami. Czaszka chroni mózg, kręgi chronią rdzeń kręgowy, a żebra, kręgosłup i mostek chronią płuca i serce. Stawy między kośćmi umożliwiają ruch przy pomocy mięśni; całość jest koordynowana przez układ nerwowy. Szkielet nadaje i utrzymuje kształt ciała, np. bez klatki piersiowej płuca uległyby zapaści. W szpiku kości zachodzi hemopoeza, czyli tworzenie komórek krwi. U dzieci hemopoeza

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj

Opinie i oceny klientów

 • Jakość produktu
  0%
 • Jakość obsługi
  0%
 • Koszty dostawy
  0%
 • Zgodność z opisem
  0%