Colours of Life Ginko Biloba Plus DA 1000mg 60 tabletek

0 Ocena
69,00 zł
Brak w magazynie
SKU: Op43

Wielopaki - kupuj więcej, płać mniej!

Ilość Cena
1 - 1 69,00 zł
2 - 2 65,55 zł
3 - 3 62,10 zł
4 - 1000 58,65 zł
Wspiera funkcje poznawcze
 Wróć do: Układ nerwowy
24h.gif

Ginko Biloba Plus to suplement diety przeznaczony do poprawy zdolności umysłowych dzięki działającemu na poprawę mikrokrążenia w mózgu miłorzębu japońskiego Ginkgo biloba oraz działającej na funkcje poznawcze i pamięć Bacopa monnieri. Dodatkiem do tych ekstraktów roślinnych jest witamina B12, odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Pomoc dla tych, którzy wykonują intensywną pracę 

 

Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego o tej formule jest miareczkowany w glikozydach miłorzębu japońskiego. Ginkgo Biloba jest coraz częściej wykorzystywane do wspierania funkcji poznawczych, pamięci i uczenia się. Najnowsze badania wykazały, że ekstrakt z miłorzębu japońskiego, zapewniający poprawę unaczynienia mózgu, może faktycznie poprawić niektóre parametry związane z funkcjami poznawczymi. Ginkgo Biloba zawiera terpeny, polifenole, flawonoidy (ginkgetin, isiginkgetin, bilabethol, ginkgolid). Ekstrakt z liści reguluje krążenie krwi i zwalcza wolne rodniki, spowalniając utlenianie i przeciwdziałając skutkom stresu fizycznego i psychicznego.

Formuła została wzbogacona o Bakopę drobnolistną miareczkowaną w bakozydach, roślinie od dawna stosowanej w celu poprawy funkcji poznawczych, takich jak uwaga, pamięć, czujność psychiczna. Ekstrakt działa bezpośrednio na aparat poznawczy, poprawiając transmisję neuronalną i stymulując hipokamp, ​​czyli część mózgu, w której zlokalizowana jest pamięć. Witamina B12 jest przydatna w rozwoju i wspomaganiu funkcji psychicznych, w redukcji uczucia zmęczenia i znużenia, a także odgrywa kluczową rolę we wspieraniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Odpowiedni dla wegetarian i wegan

Składniki: Substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna kukurydziana, dwuzasadowy fosforan wapnia; Liście miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L.) w proszku, liście miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L.), np. Sikorka. 24% ginkgo-flawonglukozydów, bacopa monnieri (Bacopa monnieri L. Pennel) 20% bakozydów, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu; witamina B12 (cyjanokobalamina). * zawiera maltodekstrynę
 
Wskazania: Przyjmuj jedną lub dwie tabletki dziennie przed posiłkiem, popijając wodą lub innym napojem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci poniżej 3 roku życia.
Suplementy diety nie zastępują zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Jeśli zażywasz leki przeciwzakrzepowe lub przeciwpłytkowe, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji.

 Składniki

 

ŚREDNIA WARTOŚĆ DLA MAKSYMALNEJ DAWKI DZIENNEJ

2 TABLETKI

Proszek z miłorzębu

 

Suchy ekstrakt z miłorzębu

w tym ginkgoflavonglucosidi

 

Suchy ekstrakt z bakopy drobnolistnej

w tym bakozydy

 

Witamina b12

200 mg

 

150 mg

36 mg

 

100 mg

20 mg

 

10 mcg (400% RWS *)

* Referencyjne wartości spożycia

 

Dlaczego wybrać Suplementy Optima Naturals?

 • Optima Naturals wykorzystuje jak najlepszych dostawców, którzy gwarantują certyfikaty ISO i GMP. 9001 ISO: 2000,
 • Nakłada surowe standardy produkcyjne w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów, spójne i wysokiej jakości; podczas gdy certyfikacja GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania) dotyczy fazy produkcji, jakości składników i skuteczności produktu.
 • Ich innowacyjne produkty powstają dzięki międzynarodowym badaniom, których celem jest rozwój suplementów, produktów medycznych i  naturalnych. Badania są prowadzone na znanych ziołach i roślinach.
 • Optima korzysta ze współpracy akredytowanych laboratoriów, takich jak Neotron Spa oraz Wydział Nauk Ziołowych i Technologicznych Uniwersytetu w Mediolanie, w celu weryfikacji stabilności i bezpieczeństwa każdego produktu.
 • Produkty bez : sls, parabenów, sztucznych barwników, agresywnych konserwantów.
 • Produkty Optima nie są testowane na zwierzętach.

  Zawartość opakowania:  60 tabletek po 1000 mg

  Składniki : 
  Bez glutenu .
  Bez laktozy .

Układ ośrodkowy i obwodowy współpracują ze sobą zbierając informacje z wnętrza ciała jak i z zewnątrz. Następnie przetwarzają zgromadzone informacje i wysyłają sygnały dzięki, którym ciało ludzkie reaguje na zachodzące zmiany. W większości przypadków mózg jest miejscem, do którego docierają sygnały wysyłane przez układ nerwowy i właśnie w nim informacje zostają przetworzone i to on wysyła polecenia. 

 

Układ nerwowy składa się z mózgu, rdzenia kręgowego, organów czuciowych i wszystkich nerwów, które łączą te narządy z reszta organizmu. Pozwala on na reagowanie na otaczający nas świat oraz działa na podstawowe funkcje organizmu takie jak oddychanie czy trawienie. Układ nerwowy dzieli się na:

 • ośrodkowy układ nerwowy (mózgowie, rdzeń kręgowy);

 • obwodowy układ nerwowy (nerwy).

Chociaż mózg jest głównym miejscem przetwarzania informacji, jego praca byłaby niemożliwa bez rdzenia kręgowego, które jest z kolei głównym przekaźnikiem informacji podróżujących między mózgiem a ciałem. Rdzeń kręgowy przypomina długi sznur i rozciąga się od rdzenia przedłużonego do drugiego kręgu lędźwiowego. Informacje przenoszone przez układ nerwowy przemieszczają się wzdłuż sieci komórek zwanych neuronami. Neurony, które wysyłają informacje do mózgu zwane są neuronami czuciowymi, natomiast te, które wysyłają informacje z mózgu zwane są neuronami motorycznymi. Neurony zbudowane są z kolistego ciała komórki w środku, której znajduje się jadro komórkowe oraz z wypustek zwanych dendrytami i aksonem wychodzącym z ciała komórki. Za pomocą wypustek neuron łączy się z sąsiednim neuronem poprzez synapsę. Połączenia te tworzą nerw. Dzięki współpracy obu układów możliwe są między innymi odruchy. Dodatkowo współpraca ta umożliwia wykonywanie wszystkich czynności motorycznych – zarówno świadomych, jak i podświadomych. Ucząc się układu nerwowego należy również poświecić trochę czasu na budowę nerwu rdzeniowego. Powstaje on w kanale kręgowym z połączenia korzenia brzusznego (ruchowego) oraz korzenia grzbietowego (czuciowego) i umożliwia komunikację mię

Układ krwionośny, nazywany też układem sercowo-naczyniowym, obejmuje serce, naczynia krwionośne (tętnice, żyły i kapilary) oraz krew. System ten obejmuje wszystkie narządy i organy organizmu w tym mięśnie, jelita, mózg (krążenie obwodowe). Dzięki sercu możliwy jest przepływ krwi w organizmie każdego z nas. Serce działa jak pompa o szczególnej sile i precyzji. Codziennie bije niestrudzenie – od 60 do 80 razy na minutę. Daje to 100 000 uderzeń w ciągu jednego dnia, czyli ponad 2,5 mld razy w ciągu 70 lat!

 

Siła serca i jego zdolność dostosowania się do różnych wymagań organizmu są ogromne. Nie wymyślono dotychczas żadnej maszyny, która mogłaby działać tak długo jak serce i z porównywalną efektywnością. Serce dysponuje czymś w rodzaju własnej elektrowni, która w ciągu całego życia dostarcza energii potrzebnej do pompowania krwi. Impuls początkowy do uderzenia serca wychodzi z tzw. węzła zatokowego, którego działanie jest warunkiem nieprzerwanej akcji serca. Serce znajduje się w centrum całego układu krwionośnego i pełni w nim rolę „motoru”. Serce pompuje krew do dwóch obiegów krwi. W pierwszym z nich, zwanym małym obiegiem krwi lub obiegiem płucnym krew ulega natlenieniu i jednocześnie usuwany jest z niej dwutlenek węgla. Drugi obieg, zwany dużym obiegiem lub obiegiem obwodowym rozprowadza „świeżą”, czyli natlenioną i bogatą w substancje odżywcze krew po całym organizmie. Synchronizacja działania tych dwóch obiegów krwi jest możliwa tylko dzięki specjalnej budowie serca. Krew rozprowadzana jest po organizmie przez naczynia krwionośne. Serce jako „motor” całego układu wprawia krew w ruch. Elastyczne, duże, średniej wielkości i drobne tętnice, zwane arteriolami przekazują dalej fale krwi wywołane skurczami serca. Ważną funkcję w tym procesie spełnia ciśnienie krwi. Jego poziom – wyłączywszy ciśnienie wywołane skurczem komór serca – jest zależny zarówno od ilości pompowanej krwi jak i od elastyczności naczyń krwionośnych. Krew pośredniczy we wszelkich procesach wymiany i transportu zachodzących w organizmie. Dzięki krwi wszystkie tkanki ciała zaopatrywane są w tlen i substancje odżywcze. Krew transportuje z tkanek produkty uboczne przemiany materii, które nie mogą być zużyte przez organizm, są następnie wydalane przez takie narządy

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj

Opinie i oceny klientów

 • Jakość produktu
  0%
 • Jakość obsługi
  0%
 • Koszty dostawy
  0%
 • Zgodność z opisem
  0%