środa, 12 luty 2020 15:53

Honey New Zealand Nowa marka miodu manuka UMF w naszym sklepie Wyróżniony

Prawdziwy Miód Manuka pochodzi tylko z Nowej Zelandii i jest znany ze swoich wysokich stężeń methylglyoxalu, których nie ma inny miód. Aby zebrać miód Manuka, pszczoły żerują na białych kwiatach krzewu Manuka, które pokazują się Nowej Zelandii tylko w sezonie letnim, przez ok 12 tygodni.UMF to kryterium testowe, system klasyfikacji miodu manuka, które dowodzi, że miód zawiera pewne poziomy kluczowych związków. Dowiedz się więcej o nowej marce w naszym sklepie.

UMF oznacza Unikalny Manuka Faktor?

Jest to niezależny system oceniania, który został stworzony w Nowej Zelandii przez organizację handlową o nazwie Unique Manuka Factor Honey Association (UMFHA). Producenci miodu manuka płacą opłatę licencyjną na rzecz organizacji, aby używać logo na swoich słoiczkach.
Numer licencji HNZ to 1043. Wszystkie marki, które są częścią systemu klasyfikacji UMF, mogą używać tego samego logo UMF. Które jest jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym logiem symbolizującym prawdziwy miód manuka.

Czy każda marka Manuka może po prostu kupić logo UMF?

Nie, UMFHA jest bardzo surowa, jeśli chodzi o to, kto może używać ich logo. Po pierwsze, firma musi pakować swoje słoiki w samej Nowej Zelandii. Po drugie, miód musi spełniać określone poziomy czterech naturalnie występujących markerów, aby uzyskać ocenę UMF. I wreszcie miód musi zostać przetestowany przez niezależne laboratorium w Nowej Zelandii.

Co mierzy UMF i co gwarantuje?

Aby ustalić poziom UMF miodu Manuka, sprawdzane są cztery rzeczy.

  • Zawartość MGO w miodzie. MGO (lub methylglyoxal) to substancja, która, jak określają naukowcy, sprawia, że miód manuka jest inny niż wszystkie. W takich stężeniach nie ma go żaden inny miód. Poziom MGO można powiązać z pewnymi korzyściami. Mówiąc prościej, im wyższy poziom MGO, tym np działanie na niektóre szczepy bakterii (co można zaobserwować na podłożu agarowym) jest silniejsze. Niektóre marki miodu, np Manuka Health, mimo że jest członkiem UMFHA, wybierają wyświetlanie poziomu MGO tylko na opakowaniu, ponieważ jest to główny związek aktywny w miodzie Manuka.
  • Obecność DHA w miodzie. DHA (lub dihydroksyaceton) jest naturalną substancją, która jest prekursorem MGO, który znajduje się w nektarze kwiatów Manuka. DHA przekształca się w MGO w ulu podczas procesu produkcji miodu. Zasadniczo nie można mieć MGO w miodzie Manuka bez DHA. Dlatego, aby uzyskać ocenę UMF, miód musi również wykazać obecność DHA, aby udowodnić, że miód został utworzony we właściwy sposób w ulach i nie został zmieniony chemicznie.
  • Poziom Leptosperin. Leptosperina to kolejny naturalnie występujący marker chemiczny występujący tylko w nektarze Manuka i niektórych blisko spokrewnionych gatunków. Zostało odkryte przez dr. Yoji Kato w Japonii w 2012 roku, a dzięki programowi naukowemu UMFHA okazało się, że wskazuje na autentyczność miodu Manuka. tj. jeśli w miodzie Manuka nie ma Leptosperiny, to miód nie jest prawdziwą manuką z krzewów Manuka z Nowej Zelandii. Aby uzyskać ocenę UMF, poziom Leptosperin w miodzie musi wynosić ponad 100 miligramów na kilogram.
  • Poziom HMF (lub hydroksymetylofurfural). Stężenia HMF zwiększają się przy nadmiernym cieple i przedłużonym czasie przechowywania. HMF jest szczególnie istotny w przypadku miodu Manuka, ponieważ ciepło można wykorzystać do nieuczciwego przyspieszenia konwersji DHA do MGO, zmieniając w ten sposób profil chemiczny, aby miód Manuka wydawał się silniejszy, a zatem bardziej wartościowy. Aby chronić klientów, aby zabezpieczyć ocenę UMF, zawartość HMF po przetworzeniu nie powinna przekraczać 40 miligramów na kilogram.


Na słoiczku widzimy minimalną zawartość Methylglyoxalu oraz czytelnię podaną wartość UMF  z logo organizacji

Jak Honey New Zealand wykonuje te testy?

Miód Honey Nz jest pięciokrotnie testowany "na drodze" między pszczelarzem, a gotową postacią w słoiczku kupioną na naszej stronie internetowej. HNZ Korzysta z kilku niezależnych laboratoriów w Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii, które testują powyższe kryteria UMF, a także osobne testy, aby upewnić się, że miód spełnia wytyczne Nowej Zelandii - zwane również Standardem MPI czy testem DNA miodu manuka. Dodatkowo Honey New Zealand posiada również znaczną część ziemi, na której wędrują pszczoły, ma przejrzysty łańcuch dostaw, w którym możemy prześledzić każdy słoiczek z powrotem dokładnie do grupy uli, w których zebrano miód. W skrócie Hive to Home.

Czy miód UMF jest lepszy niż inne rodzaje pomiarów?

UMF jest z pewnością jednym najbardziej wszechstronnym standardem testowania miodu Manuka na świecie. Niektóre marki decydują się wyświetlać tylko poziom MGO na opakowaniu, co jest ważne, ponieważ jest to główny związek aktywny w miodzie manuka. Ale dzięki systemowi UMF możesz być pewny, że twój miód został sprawdzony pod kątem dodatkowych markerów.

Jakiej liczby UMF potrzebuję?

Produkt UMF 6 najlepiej nadaje się do codziennego użycia, gotowania i aromatyzowania, ponieważ ma naturalnie niższe parametry. Jeśli potrzebujesz wyższego poziomu UMF, powinieneś sięgnąć po UMF 10, UMF 15 lub UMF 18.

Jak mogę być pewny, że miód manuka Honey New Zealand jest autentyczny?

Aby miód mógł być wyeksportowany z Nowej Zelandii jako „manuka”, miód musi spełniać surowe wytyczne rządowe. Miodem w Nowej Zelandii zajmuje się Ministerstwo Przemysłu Podstawowego lub MPI. Wprowadzony w 2017 roku standard oznacza, że ​​marki, które produkują Miód Manuka, muszą przetestować 4 naturalnie występujące markery i test DNA. Dowodzi to, że miód pochodzi z samej Nowej Zelandii, a nie z innego kraju. Standardowe testy MPI dotyczą całkowicie oddzielnych markerów od systemu UMF. Co oznacza, że ​​w sumie miód manuka HNZ jest testowany na obecność 9 oddzielnych związków.

Jak stosować Miód Manuka Honey New Zealand?

Naszym klientom rekomendujemy miód Manuka prosto z łyżki, popijając jedną łyżeczkę każdego ranka. Niektórzy wolą mieszać swoją Manukę z ciepłym napojem i cytryną. Nie radzimy ludziom wkładać miodu do wrzącej wody, ponieważ bardzo wysoka temperatura może wpływać na związki czynne w miodzie. Miód manuka HNZ jest również idealny do gotowania, do płatkami zbożowymi lub owsianką, a nawet dodając do marynat, koktajli i deserów, w zależności od tego, jak czujesz się ryzykowny.

Czy Honey New Zealand Manuka ma klasę medyczną?

Miód Manuka HNZ nie jest sterylizowany ani przeznaczony do użytku w szpitalach. Zakłady opieki zdrowotnej, które używają miodu Manuka do gojenia się ran, wymagają sterylnego opakowania na plastry i bandaże, podczas gdy miód HNZ jest w słoiczkach. Chociaż miód UMF 18 jest jednym z najsilniejszych, jakie można kupić, z bardzo wysokim poziomem MGO.

Czy Miód Manuka Honey New Zealand jest surowy czy poddany obróbce cieplnej?

Nie ma formalnej definicji tego, co znaczy „surowy” miód, ale niektóre marki twierdzą, że raw polega na zachowaniu naturalnego stanu miodu, takim jakim zastaniemy go w ulu. Miód Manuka HNZ jest filtrowany w zakładzie HNZ na północnej wyspie Nowej Zelandii, aby usunąć pozostały m.in. wosk lub pozostałości z ula, przed rozlaniem go do słoików. Jest również podgrzany do temperatury pokojowej, aby ułatwić rozlew i delikatnie kremowany, co zapobiega krystalizacji i twardnieniu w słoju po butelkowaniu.

Chociaż miód HNZ jest tak surowy, jak powinien, nie umieszcza się znaku RAW go na opakowaniu, ponieważ niektórzy klienci mogą chcieć kupić miód, który zawiera również wosk, znaczne ilości pyłku czy plaster miodu i nie został w ogóle skremowany, więc ma twardszą teksturę .